Kawa kawie nierówna. Okazuje się, że napój może być prozdrowotnym produktem, ale będzie miał pozytywny wpływ na organizm wtedy, gdy ograniczysz jego spożycie do maksymalnie 2-3 filiżanek dziennie. Kluczowa jest także jakość mielonych ziaren, dlatego wybieraj sprawdzone i cenione mieszanki. Przekonaj się, w jaką kawę warto się zaopatrzyć, jeśli pijesz ją regularnie.

Największą bohaterką jest Arabica, która na bogaty aromat, oleistą konsystencję naparu, delikatny smak i stosunkowo niewielką zawartość kofeiny. Ona też, w porównaniu do Robusty ma większe grono zwolenników. Warto spróbować mieszanek wysokogatunkowych, a od razu poczujesz różnicę w smaku. W tym celu odwiedź cenione sklepy z kawą w sieci, np. https://inspiracje-kawowe.pl/, by przekonać się, na jakie marki postawić.

Cellini – unikalna kawa dla poszukujących wyrafinowanego smaku

Kawa Cellini pochodzi z włoskiej palarni z tradycjami, której ziarna stanowią najwyższej klasy mieszankę południowoamerykańskich i środkowoamerykańskich gatunków Arabiki oraz Robusty. Jest odpowiednia do przygotowywania w ekspresach ciśnieniowych i doskonale łączy się z mlekiem. Produkt zachwyci wszystkich miłośników włoskich kaw, a jej wyjątkową zaletą jest brak w składzie drażniącej i szkodliwej ochratoksyny. Kawa marki Cellini stanowi perfekcyjną bazę do kreowania różnych rodzajów naparu. W klasycznym ujęciu pasuje do wszystkiego i wykazuje niską zawartość kofeiny. W jej smaku można odnaleźć idealną równowagę pomiędzy kwasowością a goryczą.

Cafe Tommy – świeżo palona kawa z linii organic

To szczególna marka kawy, dla miłośników naparów wyróżniających się oryginalnym smakiem. Decydując się na produkty Cafe Tommy, można oprócz klasycznych propozycji liczyć na inspirujące smaki kaw, np. wiśni w rumie czy irlandzkiej whisky. Pod nazwą marki kryje się polska palarnia, która od 2002 roku importuje ziarna z całego świata. Kawowa przygoda firmy rozpoczęła się w Dżakarcie, skąd sprowadzono pierwsze indonezyjskie gatunki. Jako jedyna w Polsce oferuje także zieloną kawę Kopi Luwak, pochodzącą bezpośrednio z organicznej plantacji.

Cafe Testa – włoska kawa z Piemontu

Marka ma flagowy produkt, jakim jest wspaniała i klasyczna Arabica o intensywnym smaku, przepełnionym nutami migdałów, kakao i orzechów. Miłośnicy kawy mogą się zdecydować także na oryginalną mieszankę, którą cechuje zrównoważona kwasowość z nutami owocowymi, orzechami i orientalnymi przyprawami. Dla zwolenników słodszego smaku dostępna jest wersja o smaku kakao i orzecha laskowego. Kawa z palarni Cafe Testa pozostawia delikatny posmak na podniebieniu z nutą drzewa sandałowego i indyjskich przypraw.

Szukaj także ciekawych mieszanek marki Blueberry Roasters – to kawa z dalekich krajów, wypalana w Polsce. Ziarna są sprowadzane nie tylko z Brazylii, ale także Etiopii, Kolumbii czy Peru. Każda z nich jest inna – ma różny stopień kwasowości i zawartość kofeiny, dlatego łatwo dopasujesz swój ulubiony wariant.