Jednym z najlepszych sposobów na skrócenie czasu poświęcanego na przygotowanie kolacji jest ograniczenie liczby składników potrzebnych do przygotowania posiłku.

Poniżej znajduje się kilka pysznych przepisów na obiad z 10 składnikami lub mniej. Większość poniższych potraw to również opcje niskowęglowodanowe, ponieważ ziarna przygotowują i gotują najdłużej oprócz białek. Robienie kolacji w jednym garnku to świetny sposób na zminimalizowanie czasu gotowania, a większość poniższych przepisów na makaron właśnie to robi!

Zdrowa kolacja – wypróbuj!

Makaron to po prostu świetny pomysł na kolację (ale też i obiad), ponieważ dostajesz białko, węglowodany i warzywa w jednym posiłku, w przeciwieństwie do konieczności przygotowywania oddzielnych przystawek.

Pomysły na kolację mieszaj i dopasowuj to głównie rodzaje kolacji, w których zużywasz wszystko, co masz w lodówce, aby przygotować przepisy, które są bardziej wyrzucane razem niż wcześniej zaplanowane. Rzeczy takie jak miski buddy, burritos, tacos, sałatki, wrapy z sałaty, hamburgery, frytki, zdrowe nachos itp. są świetnymi punktami wyjścia do pomysłów na kolację w ostatniej chwili. Kolejnym świetnym pomysłem na kolację jest poleganie na posiłkach z zamrażarki. Niezależnie od tego, czy jest to przepis na obiad, który już zrobiłeś i zamroziłeś, czy po prostu duże torby Ziploc pełne mrożonych składników i sosów, przepisy przyjazne dla zamrażarki mogą odciążyć czas obiadu!

Zwykle robię coś w rodzaju makaronu lub bogatej w białko zupy lub gulaszu z wyprzedzeniem i zamrażam w małych szklanych pojemnikach. Stamtąd można podgrzać w kuchence mikrofalowej przez 7-8 minut, mieszając w połowie.

źródło: https://www.dine.pl/ – portal o zdrowym jedzeniu