Dla osoby, która nie spędza w kuchni wiele czasu gadżety kuchenne mogą wydawać się jedynie dziwną fanaberią. Jednak bardzo szybko można się przekonać, jak dobrze pomyślany design nawet deski do krojenia potrafi ułatwić i przyspieszyć pracę w kuchni.

Wielozadaniowe deski

Niby wydawało by się, że do krojenia wystarczy nam zwykła deska do krojenia. Przecież i tych zwykłych mamy ogromny wybór. Deski drewniane, bambusowe, silikonowe i metalowe. Jednak na rynku dostępne są także modele, które wyróżniają się nie tylko materiałem z jakiego są zrobione a również ich niezwykłą funkcjonalnością.

Składana deska do krojenia to jeden z prostszych modeli ułatwiających przesypywanie składników. Ile razy przy krojeniu wielu składników musieliście wspomagać się rękoma, czy przenosić drobniejsze składniki na nożu? Dzięki poręcznej desce, która po odpowiednim złapaniu zabezpieczy brzegi, bez problemy wrzucicie kolejne składniki do garnka czy na patelnię.

Kolejnym przydatnym udogodnieniem jest deska do krojenia z wmontowanym sitkiem. Na rynku znajdziemy przeróżne modele. Mniejsze, które po złożeniu umożliwią odsączenie nadmiaru płynu. Lub większe, które przystosowano do nałożenia na zlew. Najczęściej posiadają one składany durszlak, z którego wygodnie sięgniemy po umyte wcześniej warzywa.

Pomoc w sprzątaniu

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest koszyczek na obierki. Zakłada się go na górną szufladę lub drzwiczki. Dzięki temu nie musimy obawiać się bałaganu na blacie. Po skończonej pracy po prostu zmiatamy resztki prosto do pojemniczka.

W internecie znajdziemy wiele różnych modeli różniących się kolorami, wielością czy sposobem mocowania. Warto więc nawet z ciekawości przejrzeć dostępne modele, a może skusimy się na takiego ciekawego pomocnika.