Wciąż poszukujesz ulubionej, aromatycznej kawy? A może lubisz zmiany i każdego poranka pragniesz cieszyć się naparem o całkowicie odmiennym smaku i aromacie? Tak, czy inaczej wysokiej jakości kawa Arcaffe na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy. 

Wyśmienita kawa Arcaffe – poznaj jej historię

W asortymencie naszego sklepu internetowego dla klientów przygotowano wiele różniących się od siebie mieszanek znakomitej kawy Arcaffe. Dzięki temu każdy wielbiciel tego aromatycznego napoju z pewnością odnajdzie idealnie wypalone ziarna. Oferta producenta jest dziś niezwykle bogata. Jak to się wszystko zaczęło? Jaka jest historia marki?

Wszystkie produkty pochodzą z doskonałej, włoskiej palarni kawy Arcaffe z siedzibą w Livorno, która powstała już w 1893 r. Do roku 1947 funkcjonowała jednak pod inną nazwą. Historycznym momentem dla marki było stworzenie w 1926 r. przez Francesco Meschini’ego specjalnej mieszanki kawy przeznaczonej tylko i wyłącznie dla słynnej Cafe Bar Roma. Kawiarnia znajdująca się na centralnym placu w Livorno została zniszczona podczas II wojny światowej. Na jej cześć cenioną mieszankę kawy nazwano wówczas Roma. Do dziś mieszanka Roma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów Arcaffe. Obecnie firma specjalizuje się w wielu smakach starając się usatysfakcjonować klientów o rozmaitych gustach.

Kusząca różnorodność – kawa Arcaffe o wielu obliczach

Flagowy produkt marki Arcafee, mieszanka Roma składa się z ziaren z różnych stron świata. Znajdziemy tutaj kawę z Gwatemali, Etiopii, Salwadoru, Brazylii i Indii. Napar wyróżnia subtelny smak i wyraźny, tytoniowy finisz, który zawdzięczany jest ziarnom z Indii. Karmelowy aromat przeplata się z leśnymi owocami oraz z delikatnymi wypiekami. Wyraźna słodycz i średnia kwasowość to znaki rozpoznawcze mieszanki, która idealnie nadaje się na espresso. Znawcy mogą wówczas w pełni delektować się jej niezakłóconym smakiem i naparem. Po dodaniu mleka otrzymamy natomiast słodkie, delikatne i kremowe cappuccino. Kawa Roma dostępna jest między innymi w stylowych puszkach. 

Wielbicielom kawy o intensywnym smaku, silnym aromacie i delikatnej kwasowości poleca się mieszankę Arcafee Gorgona z przewagą ziaren Arabiki. Sporą intensywnością cechuje się również kawa Meloria. Uwagę smakoszy zwróci na pewno także organiczna mieszanka Peru i aromatyczna kawa Giannutri. W naszym sklepie dostępna jest ponadto bezkofeinowa Arcaffe Kuz. Wszystkie kawy są certyfikowane przez Certified Speciality Coffee Association of Italy (CSC®). Pakowania opatrzone są hologramem i etykietą z numerem, co świadczy o wysokiej jakości produktów i ich oryginalności.